1808J1K00270KDT
Mfr.Part #
1808J1K00270KDT
Description
CAP CER 27PF 1KV X7R 1808
Ceramic Capacitors
Feature :
High Temperature
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
27pF
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Datasheets
1808J1K00270KDT
Knowles Syfer 1808J1K00270KDT
27pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K00270KDT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808J1K00270KDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm