1808J1K00221KXR
Mfr.Part #
1808J1K00221KXR
Description
CAP CER 220PF 1KV X7R 1808
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
220pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808J1K00221KXR
Knowles Syfer 1808J1K00221KXR
220pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K00221KXR Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
1808J1K00221KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm