1808J1K00181GCT
Mfr.Part #
1808J1K00181GCT
Description
CAP CER 180PF 1KV C0G/NP0 1808
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Capacitance :
180pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808J1K00181GCT
Knowles Syfer 1808J1K00181GCT
180pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K00181GCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1808J1K00181GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm