1808J1K00180MDR
Mfr.Part #
1808J1K00180MDR
Description
CAP CER 18PF 1KV X7R 1808
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
18pF
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808J1K00180MDR
Knowles Syfer 1808J1K00180MDR
18pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K00180MDR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808J1K00180MDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm