1808J1K00150GCR
Mfr.Part #
1808J1K00150GCR
Description
CAP CER 15PF 1KV C0G/NP0 1808
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Capacitance :
15pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Datasheets
1808J1K00150GCR
Knowles Syfer 1808J1K00150GCR
15pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K00150GCR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1808J1K00150GCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm