1808J1K00123KDT
Mfr.Part #
1808J1K00123KDT
Description
CAP CER 0.012UF 1KV X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Capacitance :
0.012µF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
ROHS3 Compliant
Feature :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Applications :
High Reliability
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
1808J1K00123KDT
Knowles Syfer 1808J1K00123KDT
0.012μF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1K00123KDT Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
1808J1K00123KDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm