1808J1000823KXR
Mfr.Part #
1808J1000823KXR
Description
CAP CER 0.082UF 100V X7R 1808
Capacitance :
0.082µF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808J1000823KXR
Knowles Syfer 1808J1000823KXR
0.082μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1000823KXR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808J1000823KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm