1808J1000682JXR
Mfr.Part #
1808J1000682JXR
Description
CAP CER 6800PF 100V X7R 1808
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
6800pF
Datasheets
1808J1000682JXR
Knowles Syfer 1808J1000682JXR
6800pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1000682JXR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808J1000682JXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm