1808J1000472KXR
Mfr.Part #
1808J1000472KXR
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R 1808
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
4700pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
1808J1000472KXR
Knowles Syfer 1808J1000472KXR
4700pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1000472KXR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
1808J1000472KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm