1808J1000392FFT
Mfr.Part #
1808J1000392FFT
Description
CAP CER 3900PF 100V C0G/NP0 1808
Applications :
High Reliability
Capacitance :
3900pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Feature :
High Temperature
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808J1000392FFT
Knowles Syfer 1808J1000392FFT
3900pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1000392FFT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808J1000392FFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm