1808J1000390MDR
Mfr.Part #
1808J1000390MDR
Description
CAP CER 39PF 100V X7R 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Feature :
High Temperature
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
39pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
1808J1000390MDR
Knowles Syfer 1808J1000390MDR
39pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1000390MDR Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.
1808J1000390MDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm