1808J1000332FFR
Mfr.Part #
1808J1000332FFR
Description
CAP CER 3300PF 100V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
High Temperature
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
High Reliability
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
ROHS3 Compliant
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
1808J1000332FFR
Knowles Syfer 1808J1000332FFR
3300pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1000332FFR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
1808J1000332FFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm