1808J1000330JFT
Mfr.Part #
1808J1000330JFT
Description
CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 1808
Capacitance :
33pF
Applications :
High Reliability
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Temperature
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808J1000330JFT
Knowles Syfer 1808J1000330JFT
33pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1000330JFT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1808J1000330JFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm