1808J1000271KFR
Mfr.Part #
1808J1000271KFR
Description
CAP CER 270PF 100V C0G/NP0 1808
Capacitance :
270pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
High Temperature
Voltage - Rated :
100V
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
1808J1000271KFR
Knowles Syfer 1808J1000271KFR
270pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1000271KFR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808J1000271KFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm