1808J1000271JFR
Mfr.Part #
1808J1000271JFR
Description
CAP CER 270PF 100V C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
8 Weeks
Published :
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
High Reliability
Capacitance :
270pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
High Temperature
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
1808J1000271JFR
Knowles Syfer 1808J1000271JFR
270pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1000271JFR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
1808J1000271JFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm