1808J1000271JCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808J1000271JCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 270PF 100V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±5%
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
270pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808J1000271JCR
Knowles Syfer 1808J1000271JCR
270pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1000271JCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808J1000271JCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm