1808J1000270MDT
Mfr.Part #
1808J1000270MDT
Description
CAP CER 27PF 100V X7R 1808
8 Weeks
Published :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
27pF
Datasheets
1808J1000270MDT
Knowles Syfer 1808J1000270MDT
27pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1000270MDT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
1808J1000270MDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm