1808J1000270GCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808J1000270GCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
27pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±2%
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
100V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808J1000270GCR
Knowles Syfer 1808J1000270GCR
27pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1000270GCR Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
1808J1000270GCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm