1808J1000222MDR
Mfr.Part #
1808J1000222MDR
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 1808
Applications :
High Reliability
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
High Temperature
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
2200pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808J1000222MDR
Knowles Syfer 1808J1000222MDR
2200pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1000222MDR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808J1000222MDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm