1808J1000222KDT
Mfr.Part #
1808J1000222KDT
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 1808
Capacitance :
2200pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Temperature
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Datasheets
1808J1000222KDT
Knowles Syfer 1808J1000222KDT
2200pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1000222KDT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.
1808J1000222KDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm