1808J1000181JDT
Mfr.Part #
1808J1000181JDT
Description
CAP CER 180PF 100V X7R 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
High Temperature
Capacitance :
180pF
Applications :
High Reliability
Datasheets
1808J1000181JDT
Knowles Syfer 1808J1000181JDT
180pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1000181JDT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808J1000181JDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm