1808J1000152KDT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808J1000152KDT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 100V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Temperature
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
1500pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
1808J1000152KDT
Knowles Syfer 1808J1000152KDT
1500pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1000152KDT Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
1808J1000152KDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm