1808J1000150GCR
Mfr.Part #
1808J1000150GCR
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
15pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
1808J1000150GCR
Knowles Syfer 1808J1000150GCR
15pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1000150GCR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808J1000150GCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm