1808J1000123MDT
Mfr.Part #
1808J1000123MDT
Description
CAP CER 0.012UF 100V X7R 1808
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
0.012µF
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
High Reliability
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808J1000123MDT
Knowles Syfer 1808J1000123MDT
0.012μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1000123MDT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808J1000123MDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm