1808J1000123GFT
Mfr.Part #
1808J1000123GFT
Description
CAP CER 0.012UF 100V C0G 1808
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
0.012µF
Voltage - Rated :
100V
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808J1000123GFT
Knowles Syfer 1808J1000123GFT
0.012μF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1000123GFT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808J1000123GFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm