1808J1000104KDT
Mfr.Part #
1808J1000104KDT
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1808
Applications :
High Reliability
Capacitance :
0.1μF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
1808 (4520 metric)
Feature :
High Temperature
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
1808J1000104KDT
Knowles Syfer 1808J1000104KDT
0.1μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1000104KDT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808J1000104KDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm