1808J1000103JXR
Mfr.Part #
1808J1000103JXR
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
10000pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
1808J1000103JXR
Knowles Syfer 1808J1000103JXR
10000pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J1000103JXR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808J1000103JXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm