1808J0630680KCT
Mfr.Part #
1808J0630680KCT
Description
CAP CER 68PF 63V C0G/NP0 1808
Capacitance :
68pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±10%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808J0630680KCT
Knowles Syfer 1808J0630680KCT
68pF 63V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630680KCT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
1808J0630680KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm