1808J0630562MXR
Mfr.Part #
1808J0630562MXR
Description
CAP CER 5600PF 63V X7R 1808
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
5600pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
1808J0630562MXR
Knowles Syfer 1808J0630562MXR
5600pF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630562MXR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808J0630562MXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm