1808J0630562GFR
Mfr.Part #
1808J0630562GFR
Description
CAP CER 5600PF 63V C0G/NP0 1808
Capacitance :
5600pF
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Feature :
High Temperature
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
1808J0630562GFR
Knowles Syfer 1808J0630562GFR
5600pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630562GFR Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
1808J0630562GFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm