1808J0630561JFR
Mfr.Part #
1808J0630561JFR
Description
CAP CER 560PF 63V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
ROHS3 Compliant
Feature :
High Temperature
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
560pF
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Datasheets
1808J0630561JFR
Knowles Syfer 1808J0630561JFR
560pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630561JFR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808J0630561JFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm