1808J0630473KDR
Mfr.Part #
1808J0630473KDR
Description
CAP CER 0.047UF 63V X7R 1808
Capacitance :
0.047µF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
1808J0630473KDR
Knowles Syfer 1808J0630473KDR
0.047μF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630473KDR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808J0630473KDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm