1808J0630470KDT
Mfr.Part #
1808J0630470KDT
Description
CAP CER 47PF 63V X7R 1808
Capacitance :
47pF
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808J0630470KDT
Knowles Syfer 1808J0630470KDT
47pF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630470KDT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808J0630470KDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm