1808J0630392JXR
Mfr.Part #
1808J0630392JXR
Description
CAP CER 3900PF 63V X7R 1808
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
63V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3900pF
Datasheets
1808J0630392JXR
Knowles Syfer 1808J0630392JXR
3900pF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630392JXR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808J0630392JXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm