1808J0630391KCT
Mfr.Part #
1808J0630391KCT
Description
CAP CER 390PF 63V C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
63V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
390pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1808J0630391KCT
Knowles Syfer 1808J0630391KCT
390pF 63V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630391KCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1808J0630391KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm