1808J0630333KDT
Mfr.Part #
1808J0630333KDT
Description
CAP CER 0.033UF 63V X7R 1808
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Temperature
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
63V
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.033µF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808J0630333KDT
Knowles Syfer 1808J0630333KDT
0.033μF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630333KDT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808J0630333KDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm