1808J0630333JXT
Mfr.Part #
1808J0630333JXT
Description
CAP CER 0.033UF 63V X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
0.033µF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808J0630333JXT
Knowles Syfer 1808J0630333JXT
0.033μF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630333JXT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
1808J0630333JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm