1808J0630332MXR
Mfr.Part #
1808J0630332MXR
Description
CAP CER 3300PF 63V X7R 1808
Tolerance :
±20%
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808J0630332MXR
Knowles Syfer 1808J0630332MXR
3300pF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630332MXR Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
1808J0630332MXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm