1808J0630272GFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808J0630272GFT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2700PF 63V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
63V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1808 (4520 metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
High Temperature
Capacitance :
2700pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
1808J0630272GFT
Knowles Syfer 1808J0630272GFT
2700pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630272GFT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
1808J0630272GFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm