1808J0630223MXT
Mfr.Part #
1808J0630223MXT
Description
CAP CER 0.022UF 63V X7R 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.022µF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808J0630223MXT
Knowles Syfer 1808J0630223MXT
0.022μF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630223MXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808J0630223MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm