1808J0630222KXR
Mfr.Part #
1808J0630222KXR
Description
CAP CER 2200PF 63V X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
2200pF
Tolerance :
±10%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
1808J0630222KXR
Knowles Syfer 1808J0630222KXR
2200pF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630222KXR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808J0630222KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm