1808J0630182GCR
Mfr.Part #
1808J0630182GCR
Description
CAP CER 1800PF 63V C0G/NP0 1808
Capacitance :
1800pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808J0630182GCR
Knowles Syfer 1808J0630182GCR
1800pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630182GCR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808J0630182GCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm