1808J0630181JFR
Mfr.Part #
1808J0630181JFR
Description
CAP CER 180PF 63V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
63V
Feature :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
180pF
Datasheets
1808J0630181JFR
Knowles Syfer 1808J0630181JFR
180pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630181JFR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
1808J0630181JFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm