1808J0630180FFR
Mfr.Part #
1808J0630180FFR
Description
CAP CER 18PF 63V C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±1%
Capacitance :
18pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808J0630180FFR
Knowles Syfer 1808J0630180FFR
18pF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630180FFR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1808J0630180FFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm