1808J0630180FCR
Mfr.Part #
1808J0630180FCR
Description
CAP CER 18PF 63V C0G/NP0 1808
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±1%
Capacitance :
18pF
Datasheets
1808J0630180FCR
Knowles Syfer 1808J0630180FCR
18pF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630180FCR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808J0630180FCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm