1808J0630154KDT
Mfr.Part #
1808J0630154KDT
Description
CAP CER 0.15UF 63V X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
0.15μF
Voltage - Rated :
63V
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808J0630154KDT
Knowles Syfer 1808J0630154KDT
0.15μF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630154KDT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.
1808J0630154KDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm