1808J0630153JFR
Mfr.Part #
1808J0630153JFR
Description
CAP CER 0.015UF 63V C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
0.015µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
1808J0630153JFR
Knowles Syfer 1808J0630153JFR
0.015μF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630153JFR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808J0630153JFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm