1808J0630153JDR
Mfr.Part #
1808J0630153JDR
Description
CAP CER 0.015UF 63V X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
0.015µF
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
1808J0630153JDR
Knowles Syfer 1808J0630153JDR
0.015μF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630153JDR Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.
1808J0630153JDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm