1808J0630151MXR
Mfr.Part #
1808J0630151MXR
Description
CAP CER 150PF 63V X7R 1808
Capacitance :
150pF
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
63V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808J0630151MXR
Knowles Syfer 1808J0630151MXR
150pF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630151MXR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808J0630151MXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm