1808J0630151KFR
Mfr.Part #
1808J0630151KFR
Description
CAP CER 150PF 63V C0G/NP0 1808
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
150pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
High Temperature
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808J0630151KFR
Knowles Syfer 1808J0630151KFR
150pF 63V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808J0630151KFR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
1808J0630151KFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm